Aktualności

Ostatni sparing również na plus

• autor: Slawek113, 2017-08-25 09:53

Ostatni sparing zwycięski. Więcej w rozwinięciu...

Ostatni sparing (24.08) rozegraliśmy w Głowaczowej z tamtejszą drużyną, która występuje w Klasie A. Mecz przebiegł wbrew oczekiwaniom gospodarzy, ponieważ to drużyna Brzostowianki miała kilka dogodnych sytuacji (nawet stu procentowych), nie dopuszczając przy tym na wiele ze strony drużyny Głowaczowej. Niemniej jednak, pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

W drugiej połowie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy stwarzali sobie kilka okazji do strzelenia bramki. Brzostowianka nie pozostawała obojętna na ataki gospodarzy odwdzięczając się równie groźnymi akcjami. Pierwsza bramka należała do nas, bowiem zawodnicy Głowaczowej popełnili błąd w obronie, który perfekcyjnie wykorzystał Sławomir Gąsior. Bliźniaczo podobną sytuacje, różniącą się miejscem (zza szesnastki), ponownie wykorzystał Sławomir Gąsior. W międzyczasie gospodarze mieli słupek i poprzeczkę. Piłka, na szczęście, nie "chciała" wpaść do naszej bramki. Kolejny gol był już autorstwa Dawida Czekaj, który wykorzystał niezłą akcje. Bramkę na 4:0 strzelił Jakub Zastawny, wykorzystując podanie Sławomira Gąsior w akcji, która rozpoczęła się pierwotnie od bramkarza, przechodząc przez kolejne "linie" na boisku. Ostatnia bramka dla Brzostowianki była po raz trzeci autorstwa Sławomira Gąsiora, któremu odwdzięczył się Jakub, podając prostopadłą piłkę. Kilka sekund przed końcem meczu bramkę honorową zdobył zawodnik Głowaczowej.

Okres przygotowawczy można więc uznać za pozytywny, a oczekiwania mogą być spore. Na pewno po takich wynikach oczekuje się mocnego wejścia w ligę, gdzie celem jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej.